قیمت مبل کلاسیک در سال 99 چه تغییراتی کرده است؟

قیمت مبل کلاسیک در سال 99 چه تغییراتی کرده است؟

این نوع ازمبلمان یکی از محبوب ترین انواع مبلمان در ایران می باشد. بعضا به این نوع مبلمان نیمه استیل نیز گفته می شود. شاید اولین چیزی که با شنیدن کلمه مبل کلاسیک به ذهن برسد قدیمی بودن آن باشد اما اینطور نیست. همانطور که از اسم این نوع مبلمان مشخص است به گونه ای طراحی می شود که اصالت سنت ها و طرح های قدیمی را حفظ کند و با زندگی امروزی نیز هماهنگ باشد. به دلیل ویژگی هایی ظاهری و زیبایی بی نظیری که دارد بیشتر از سایر مبلمان تقاضا می شود. همین تقاضا باعث می شود نوساناتی در قیمت مبل کلاسیک به وجود آید. اما آیا فقط عرضه و تقاضا بر قیمت این نوع مبلمان در سال 99 تاثیر گذار بوده است؟ چه عواملی قیمت مبلمان کلاسیک را تحت تاثیر قرار می دهد؟ برای پاسخ به این سوالات در این مقاله همراه ما باشید.

برای مشاهده محصولات مبل کلاسیک عرضه شده توسط نمایشگاه های مبلمان بر روی مبل کلاسیک کلیک کنید 

قیمت مبل کلاسیک

قیمت مبل کلاسیک نسبت به سایر مبلمان چگونه است؟

قیمت مبلمان کلاسیک به کیفیت محصول و جنس استفاده شده بستگی دارد. اما می توان گفت قیمت مبل کلاسیک به نسبت مبل راحتی بیشتر و به نسبت مبل استیل کمتر است. البته این نکته در صورتی است که کیفیت محصولات به کار رفته در این سه نوع مبلمان یکسان باشد. به طور کلی قیمت مبل کلاسیک از 5-6 میلیون تا 50-60 میلیون موجود می باشد. قیمت های بیشتر نیز مشتری خاص خود را دارد. جدول ارائه شده در زیر نمونه ای از قیمت مبلمان کلاسیک در انواع مختلف است. در بخش های بعدی این مقاله ضمن تعریف مبل کلاسیک، عوامل تاثیر گذار در قیمت مبل کلاسیک و تفاوت آن با مبل استیل می پردازیم.

نام مدل

قیمت (تومان)

توضیحات

کلاسیک پرادا

6,600,000

ست هفت نفره بدون میزبان ( 1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره)

کلاسیک سابرینا

12.000.000

ست هفت نفره بدون میزبان ( 1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره)

کلاسیک کلاریسا

7.500.000

ست هفت نفره بدون میزبان ( 1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره)

کلاسیک بیانکا

8.000.000

ست هفت نفره بدون میزبان ( 1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره)

کلاسیک آپریلا

13.000.000

ست هفت نفره بدون میزبان ( 1 کاناپه سه نفره، 4 مبل تک نفره)

 

به چه مبلی کلاسیک گفته می شود؟ 

مبل کلاسیک مبلی با ظاهر اشرافی و مجلل است و می توان گفت تلفیق مبلمان راحتی و سلطنتی است. در تعریف این نوع مبلمان می توان گفت مبلمانی چوبی که به صورت منبت کاری شده و بسیار ظریف طراحی و ساخته می شود. در ساخت این نوع مبلمان باید چوب و پارچه استفاده شده اهمیت بالایی دارد زیرا نوع چوب و پارچه در زیبایی این مبلمان تاثیر بسزایی دارد. در مبلمان نیمه استیل روی استفاده از خطوط و فصاهای منحنی تاکید زیادی می شود. از طرفی نیز منبت کاری این نوع مبلمان پیچیدگی و ریزه کاری بسیار زیادی دارد. دلیل این امر کیفیت بسیار بالای محصولات کلاسیک است که از چوب و پارچه بسیار مرغوبی به جهت ساخت آن ها کمک گرفته می شود.

قیمت انواع مبل کلاسیک موجود در بازار

این نوع از مبلمان انواع مختلفی دارد و هنگام خرید ممکن است به شما کمک کند. سبک و مدل های این مبلمان ریشه در کشورهای اروپایی دارد و طراحان اولیه این مبلمان اروپاییان بوده اند. ولی امروزه در کشورهای شرقی و خاورمیانه نیز رونق بسیاری دارد. از جمله محبوب ترین مدل های مبل نیمه استیل یا کلاسیک می توان از ویکتوریا، تئودور، لوئی، گرجستانی و فرانسوی نام برد. این مدل‌ها دارای ویژگی‌های مشابه بسیاری هستند و تفاوت اندکی با هم دارند.

مطالعه بیشتر : ویژگی های مبل کلاسیک فرانسوی چیست؟

قیمت مبل کلاسیک در سال 99

ویژگی‌های مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک دارای طرح ها و نقوش بی نظیری است. طرح های قدیمی و کلاسیک، خطوط منحنی، ترکیبات متقارن، منبت کاری های ظریف، مواد شیک و گرانبها از ویژگی های این نوع مبلمان می باشد. این ویژگی ها بر قیمت مبل کلاسیک نیز تاثیرگذار است. در این قسمت ویژگی های این مبلمان با جزئیات توضیح داده می شود.

  • پارچه بکار برده شده

پارچه یکی از المان های مهم در مبلمان نیمه استیل می باشد. معمولا برای این نوع مبلمان پارچه های گرانبها و نفیس استفاده می شود. ساتن، کتان، مخمل، زربافت و چرم طبیعی از جمله پارچه های متداولی است که در این نوع مبلمان استفاده می شود. این پارچه ها معمولا دارای طرح های ساده  و بدون هیچ تزئینی می باشد. اما شما می‌توانید انواع‌ طرح‌های شطرنجی، راه راه و گلدار را در آن استفاده کنید.

  • چوب مبل

چوب نیز یکی از المان های اصلی مبل است. چوب علاوه براینکه در ظاهر مبل استفاده می شود سازنده اسکلت آن نیز می باشد. به همین دلیل باید از چوب باکیفیتی استفاده شود که ماندگاری طولانی مدت مبل را تضمین کند. معمولا از چوب گردو، چنار، راش، فندق و نراد در ساخت این مبل ها استفاده می‌کنند زیرا بسیار محکم و سخت هستند. در ساخت این مبلمان هیچ وقت از چوب‌های ام دی اف، ملامینه یا چوب روس استفاده نمی‌شود چرا که این چوب‌ها قابلیت منبت‌کاری و طرح‌پذیری را ندارند. در طراحی این نوع مبلمان چوب به‌ عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس به محیط زندگی در نظر گرفته می شود.

قیمت مبل کلاسیک ارزان

  • منبت‌کاری

منبت کاری ها و کنده‌کاری های دقیق از ویژگی های بازر این مبلمان است. معمولا این کنده‌کاری ها در تاج، دسته ها و پایه های مبل ها به کار می رود و باعث زیبایی دو چندان آن می شود. این منبت کاری ها معمولا کار دست است و همین باعث افزایش قیمت مبل کلاسیک می شود. از طرفی هرچه منبت کاری ها پیچیده تر و ظریف تر باشند نیز بر قیمت مبل کلاسیک تاثیر می گذارد. امروزه در اکثر این نوع مبلمان در قسمت منبت کاری، از موادی مانند پلی اورتان جهت کیفیت و استحکام بیشتر استفاده می‌شود، اصطلاحی که احتمالا هنگام خرید مبل کلاسیک آن را از فروشندگان بشنوید.

  • ظرافت

مبل کلاسیک به عنوان ظریف ترین مبلمان شناخته شده است. ظرافت این مبلمان به دلیل طراحی، نقش و نگار آن، نوع و طرح پارچه، رنگ و فرم بدنه مبل می باشد. البته طرافت به معنایی سست و شکننده بودن نیست. ظرافت این مبلمان به دلیل زیبایی و هماهنگی المان های به کار رفته شهرت دارد. این نوع مبلمان به دلیل پارچه و چوبی که در ساخت آن استفاده می شود معمولا سنگین تر از سایر مبلمان می باشند. شاید از شاخصه‌هایی که مبل نیمه استیل را از دیگر مبلمان متمایز می‌کند همین ظرافت در انتخاب و طراحی باشد که زیبایی خیره کننده‌ای به آن می‌بخشد.

  • کیفیت

کیفیت و عمر بالا مبلمان کلاسیک به موادی بستگی دارد که در ساخت آن استفاده می شود. هر چه کیفیت مواد استفاده شده بیشتر باشد طول عمر و ماندگاری این مبلمان بیشتر می شود. کیفیت این محصولات در درجه اول به چوبی که در کلاف و اسکلت مبل استفاده بستگی دارد. به دلیل اینکه اغلب از چوب های باکیفیت استفاده می شود تا ماندگاری و دوام آنها افزایش یابد و همین باعث افزایش قیمت مبل کلاسیک می شود. در درجه دوم کیفیت پارچه تعیین کننده ماندگاری مبل می شود. هرچه کیفیت پارچه به کار رفته بیشتر باشد ماندگاری و قیمت مبل کلاسیک نیز بیشتر می شود. در قسمت نشیمن این نوع مبلمان اغلب از فوم سرد استفاده می شود. علت این امر نیز این است که با توجه به عمر نسبتا طولانی مبل نیمه استیل در دراز مدت مبل حالت ارتجاعی خود را از دست نداده و پس از برخواستن از روی مبل، به حالت اولیه خود باز گردد.

قیمت مبل کلاسیک با کیفیت

  • رنگ

اگر توجه کرده باشید معمولا رنگ های استفاده برای مبلمان نیمه استیل رنگ های خنثی هستند. رنگ های روشن و قوی خیلی کم در این مبلمان استفاده می شود و معمولا رنگ هایی مانند کرمی، بژ، طلایی و سبز روشن استفاده می شود.

ست مبلمان کلاسیک چند نفره است؟ 

قانون خاصی درباره ست انواع مبلمان در بازار وجود ندارد. اما معمولا مبلمان نیمه استیل در ست های هفت الی نه نفره می باشند. اما هر کس بسته به نیاز خود می تواند این تعداد را افزایش دهد. هرچه تعداد نفرات یک ست بیشتر شود قیمت مبل کلاسیک نیز افزایش می یابد. ست هفت نفره این مبلمان معمولا به صورت یک کاناپه سه نفره، دو مبل تک نفره و دو صندلی کلاسیک به همراه میز جلو مبلی ارائه می شود.

قیمت مبل کلاسیک جدید

تفاوت کلاسیک و استیل چیست؟ 

مبل کلاسیک و مبل استیل بسیار شبیه به یکدیگر هستند و تفاوت های اندکی که دارند باعث شده در دو دسته مجزا قرار گیرند. این دو نوع مبلمان در سه مورد با یکدیگر متفاوت هستند: میزان منبت کاری، میزان چوب استفاده شده و قیمت. هر دو نوع مبلمان دارای منبت کاری های چشم نوازی هستند که جز ویژگی های اصلی آن ها محسوب می شود. اما میزان منبت کاری مبلمان کلاسیک به نسبت مبل استیل خیلی کمتر می باشد. تفاوت دیگر آن ها میزان چوب استفاده شده در ساخت می باشد. معمولا در مبل استیل به دلیل ابعاد بزرگتری که دارد چوب بیشتری استفاده می شود. همین مسئله باعث سنگین تر بودن مبل استیل نسبت به کلاسیک می شود. تفاوت آخر قیمت این دو نوع مبلمان می باشد. در صورتی که چوب و پارچه یکسانی برای ساخت این دو نوع مبل استفاده شده باشد قیمت مبل کلاسیک نسبت به قیمت مبل استیل خیلی کمتر است.

کلام آخر:

اگر به دنبال خرید مبل کلاسیک با کیفیت و قیمت مناسب هستید می توانید از خدمات مبل نیمه استیل و استیل ملایر استفاده کنید. مبل ملایر به دلیل سابقه زیاد و دسترسی به منابع با کیفیت جهت تولید مبلمان در شهر ملایر، آماده ارائه خدمات سرویس مبلمان و سرویس خواب به شما عزیزان می باشند.

از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب را تا انتها خواندید صمیمانه متشکریم، امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب شما عزیزان را راهنمایی کنیم. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید تا بتوانیم در ادامه راه از آنها بهره بگیریم. از اینکه لطف می کنید و این مطلب را به اشتراک می گذارید بی نهایت سپاس گذاریم.

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

هنوز نظری ثبت نشده است !