12 سبک پرطرفدار دکوراسیون داخلی

12 سبک پرطرفدار دکوراسیون داخلی

در مقاله پیش رو قصد داریم به معرفی دکوراسیون داخلی و انواع سبک های موجود و همچنین معرفی سبک های پر طرفداربپردازیم و نیز ویژگی های هر کدام از سبک ها را به اختصار توضیح دهیم برای پیدا کردن سبکی متناسب با فضای مورد نظرخود ،ابتدا باید اطلاعاتی درباره سبک های مختلف دکوراسیون داشته باشیم . ما در ادامه این اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهیم.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی :

سبک مدرن :

                                                      دکوراسیون داخلی-سبک مدرن

برای اینکه درک درستی از سبک مدرن داشته باشیم ابتدا باید دید درستی از واژه ی مدرن داشته باشیم . واژه مدرن واژه ای انگلیسی و به معنای نو و تازه است  بنابر این میتوان گفت این سبک از سبک های جدید و مطابق با مد روز به حساب میاید . از ویژگی های برجسته سبک مدرن میتوان به استفاده از وسایلی با خطوط صاف اشاره کرد، پالت های رنگی ساده نیز از دیگر ویژگی های این سبک است .

 سبک امروزی :

                                                      دکوراسیون داخلی-سبک امروزی

با اینکه این سبک ممکن است بعضا با سبک مدرن اشتباه گرفته شود اما توجه به این نکته ضروری است که این دو سبک تفاوت های زیادی با هم دارند . یکی از  تفاوت های یبک امروزی و مدرن زمان پیدایش این دو سبک است زمان پیدایش سبک مدرن قرن بیستم است اما سبک امروزی مربوط به دوران معاصر است.سبک دکوراسیون امروزی پایبندی چندانی به سبک های دیگر ندارد به همین جهت از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است . ویژگی دیگری که این سبک را به سبکی متمایز تبدیل کرده است راحتی و خودمانی بودن فضای آن است .

سبک مینیمال :

                                                      دکوراسیون داخلی -سبک مینیمال

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی که طرفداران زیادی دارد و از محبوبیت زیادی برخوردار است سبک مینیمال است . از ویژگی های برجسته سبک مینیمال استفاده از رنگ خنثی در پالت های آن است به مین دلیل رنگ سفید در این سبک از جایگاه ویؤه ای برخوردار است .

سبک دکوراسیون صنعتی :

                                                      دکوراسیون داخلی - سبک صنعتی

ویژگی برجسته سبک دکوراسیون صنعتی حس نیمه کاره بودن فضای آن است مانند استفاده از آجر و چوب در فضای دکوراسیون . یکی از اجزایی که در این سبک جایگاه ویژه و ثابتی دارد مبلمان چرم است که در زمان پیدایش سبک دکوراسیون صنعتی (اوایل دوره انقلاب صنعتی )از جایگه ویژه ای برخوردار بوده است .

سبک مدرن قرن بیست : 

                                                      دکوراسیون داخلی - سبک قرن 20

همانطور که از نام این سبک نیز مشخص است زمان پیدایش آن قرن بیستم بوده  است و به دلیل سادگی در طرح و استفاده از عناصر مینیمال در فضا طرفداران خاص خود را در ایران و همچنین در جهان دارد . در سبک مدرن قرن بیست به واسطه استفاده از رنگ های تیره راحتی و گرمای خاصی به فضا القا میکند .

سبک اسکاندیناوی : 

                                                      دکوراسیون داخلی - سبک اسکاندیناوی

نام سبک اسکاندیناوی در مقایسه با سبک های دیگر کمتر شنیده شده است این سبک برگرفته از زندگی ساده ی مردم شمال اروپا بوده است و بخاطر همین سادگی و بی آلایش بودن جایگاه ویژه ای در میان سبک های دکوراسیون داخلی دارد .رنگ سفید در سبک اسکاندیناوی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد و در ترکیب با عناصر دیگر مانند چوب و پلاستیک جلوه ی زیبایی به فضا میبخشد .

سبک سنتی غربی :

                                                      دکوراسیون داخلی - سبک سنتی غربی

سبک سنتی غربی از سبک هایی به شمار میرود که منشا پیدایش آن کشورهای غربی بوده و طرفداران زیادی نیز در این کشورها دارد، ویژگی متمایز کننده این سبک از دیگر سبک ها استفاده ی آن از لوازم تزیینی زیاد در محیط  است ، در سبک سنتی غربی بیشتر از پالتهای پررنگ استفاده میشود همچنین در مبلمان استفاده شده در این سبک از پارچه های بافتنی و مخمل به وفور استفاده شده است .

سبک سنتی خاورمیانه :

                                                      دکوراسیون داخلی - سبک سنتی خاورمیانه

در میان سبک های مختلف دکوراسیون داخلی این سبک یکی از سبک های منحصر به فرد به شمار می آید که با فرهنک و رسوم کشورهای این منطقه همخوانی دارد ، در سبک سنتی خاور میانه از فرش و کلیم و همچنین از نقوش اسلامی استفاده شده است همچنین به خاطر استفاده از پشتی و تخت و رنگ های شاد و پر انرژی ، سبک سنتی خاورمیانه یکی از سبک های پرطرفدار در ایران محسوب میشود .

سبک انتقالی : 

                                                              دکوراسیون داخلی - سبک انتقالی

این سبک را میتوان یک سبک میانه و پلی بین سبک مدرن و سنتی دانست ، در سبک انتقالی به دلیل استفاده از وسایل استیل و شیشه ای همچنین استفاده از پالت های رنگی خنثی، محیطی ارامی راایجاد میکند .

سبک سنتی شرق دور:

                                                     دکوراسیون داخلی - سبک سنتی شرق دور

همانطور که از اسم این سبک نیز مشخص است خواستگاه این سبک کشوهای آسیای شرقی مانند چین و کره است ، این سبک در بین سبک های دکوراسیون داخلی جزء ساده ترین سبک ها به شمار میرود که این سادگی برگفته از زندگی ساده ی این مناطق است مشخصه این سبک استفاده از وسایل گوشه دار و پالت هایی با رنگ خنثی است .

سبک فرانسوی :

                                                     دکوراسیون داخلی - سبک فرانسوی

در میان سبک های دکوراسیون داخلی ، سبک فرانسوی ایجاد کننده یک فضای صمیمی در محیط است ، دلیل اینامر نیز استفاده این سبک از رنگ های گرم است.از دیگر ویژگی های برجسته سبک فرانسوی استفاده از سنگ و آجر است اما ویژگی های متمایز کننده سبک فرانسوی از دیگر سبک ها استفاده از ظروف تزیینی چینی و همچنین استفاده از فرش و مبل های با روکش دامن دار است .

سبک بوهمیان :

                                                     دکوراسیون داخلی - سبک بوهمیان

یکی از سبک هایی که میتواند علاقه مندان به حوزه دکوراسیون داخلی را شگف زده کند قطعا سبک بوهمیان است، وجه تمایز سبک بوهمیان با سبک های دیگری که تا کنون معرفی کردیم در این است که در سبک بوهمیان میتوانید به دلخواه محیط مورد نظر خود را طراحی کنید . همین منعطف بودن و رهایی از قید و بند ها سبک بوهمیان را به یکی از سبک های دکوراسیون پر طرفدار تبدیل کرده است .

سبک روستیک یا روستایی :

                                                     دکوراسیون داخلی - سبک روستایی

برای کسانی که علاقه به سادگی و بی الایش بودن محیط دارند سبک روستیک یک انتخاب مناسب است، روستیک در زبان لاتین به معنای رنگ و رو رفته است که تعریف دقیقی برای این سبک است . در سبک روستیک از وسایل کدر و رنگ رفته استفاده میشود که این رنگ رفتگی وسایل اصلا به معنای کهنه بودن انها نیست بلکه به اقتضای این سبک این چنین طراحی شده است .

 علی رضا سلطانی علی رضا سلطانی

نویسنده سایت بازار مبل ملایربرای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

آرتا

مطالب بسیار مفید بودند مخصوصا سبک دکوراسیون داخلی (فرانسوی)

برای پاسخ باید وارد شوید

مدیر سایتAdmin
ممنون از لطف شما

آرتا

مطالب بسیار مفید بودند مخصوصا سبک دکوراسیون داخلی (فرانسوی)

برای پاسخ باید وارد شوید

مدیر سایتAdmin
تشکر فراوان

آرتا

مطالب بسیار مفید بودند مخصوصا سبک دکوراسیون داخلی (فرانسوی)

برای پاسخ باید وارد شوید