پارچه مبل

پارچه مبل

امروزه با رشد صنعت مبل ،صنایع وابسته به ان نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.یکی از این صنایع، نساجی و تولید پارچه مبل است.
شاید شماهم بارهابه این فکرکرده باشیدکه چه پارچه ای برای مبل شما مناسب تر است؟برای پاسخ به این سوال باید به دو نکته توجه کرد:اول زیبایی پارچه و نقش ونگار های ان ومباحث مربوط به دکوراسیون منزل و دوم کیفیت و جنس و دوام پارچه مبل
الف-زیبایی پارچه مبل
پارچه مبل فازغ از کیفیتش میبایست زیبایی لازم راداشته باشد درحال حاضر پارچه های متنوعی در بازار یافت میشود که شما میتوانید باتوجه به سلیقه خود،نقش ونگار و رنگ پارچه و ازهمه مهمترنوع دکوراسیون وچیدمان منزل پارچه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ب-کیفیت پارچه مبل
کیفیت مهمترین بخش برای انتخاب یک پارچه مناسب است.پارچه مبل به دلیل اینکه در تماس مداوم باافراد قرار دارد پس لازم است کیفیت مناسبی داشته باشد.بارها دیده شده مبل ها بر اثر استفاده دچار پارگی،کچلی،سابیدگی،رنگ رفتگی،پرز و...شده اندپس باید به کیفیت پارچه اهمیت فراوانی داد.
اگر از کسانی که بامبل سر و کار دارندراجع به کیفیت پارچه مبل سوال شود اکثر این افراد پارچه های ترک را توصیه میکنند دلیل این امر رشد صنعت نساجی در این کشوراست ولی این بدان معنانیست که پارچه های ایرانی کیفیت ندارند.
دریزد کارخانه های بزرگ تولید پارچه مبل وجود دارد که  نمونه های با کیفیتی را به بازارهای داخلی وخارجی معرفی میکند که قابل رقابت با موارد مشابه خارجی است واز طرفی ارزانتراست و میتوان باخرید نمونه های ایرانی به چرخه اقتصاد کشور کمک شایانی نمود.
جدااز کشور تولیدکننده ترفندهایی وجود دارد که بااستفاده از ان ها میتوان پارچه مبل با کیفیت را شناسایی نمود.درزیر تعدادی از ترفندهابیان شده است.

نکات کلیدی در تشخیص کیفیت پارچه مبل
به محل دوخت پارچه نگاه کنید ،سوراخ های ناشی از دوخت نباید زیادی بزرگ شده باشند یابه اصطلاح نباید دچار دررفتگی شده باشد.دررفتگی ها در محل سوزن خورده  حاکی از کیفیت پایین پارچه است.
اگر پارچه از جنس مخمل یا جیر است بر روی پرز و خواب ان چند باردست بکشید اگر خواب پارچه بهم خورد نشان از کیفیت پایین محصول دارد.
سعی کنید باناخن پرز دارچه را خارج کنید اگر موفق شدید معلوم میشود پارچه مورد نظر بی کیفیت است.
البته باید گفت که برای تعیین کیفیت پارچه باید تخصص داشت و صرف مطالب ذکر شده کافی نیست

 

برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

هنوز نظری ثبت نشده است !