قیمت مبل استیل در سال 98

قیمت مبل استیل در سال 98

در این مطلب قصد داریم تا معیار های ارزشمند و اساسی و همچنین لیستی از جدیدترین قیمت های مبل استیل که در سال 98 عرضه شده را برای شما کاربران گرامی، معرفی کنیم، پس تا انتها با ما باشید .

امروزه خرید توسط مردم به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد و همچنین زیبایی بی‌نظیر و خارق‌العاده و از همه مهم‌تر لوکس و تجملاتی بودن ان، رشد چشمگیری داشته است اما قیمت بالای ان و همچنین تنوع انواع مدل‌های آن در بازار سبب شده که مردم برای خرید ان کمی با سردرگمی مواجه شده باشند. در خرید مبلمان استیل واقعاً باید بیش از اندازه به استانداردهای یک مبل خوب توجه کنید زیرا در غیر این صورت هزینه‌ای که شما صرف کردید از دست میرود. به همین منظور ما در این مطلب سعی کردیم که به نکات و استانداردها و معیارهایی اشاره کنیم که شما باید در موردقیمت مبل استیل به آن‌ها توجه کنید تا دیگر خرید شما یک خرید نا رضایت بخش نباشد و همچنین دیگر ضرر مادی نکنید.

قیمت مبل استیل در مقایسه با مبل راحتی ارزان تر است یا گرانتر؟

این سؤال‌ها از رایج‌ترین سؤال‌هایی است که از زبان خریداران مبل می‌شنویم. برای همین ما در ابتدای این مقاله می‌خواهیم بگوییم که آیا تفاوتی میان  مبل استیل و مبل سلطنتی از لحاظ قیمتی وجود دارد؟
مبلمان استیل در حقیقت همان مبلمان سلطنتی هستند. در ابتدای ظهور و ورود مبل سلطنتی در بازار ایران مبل‌های جدید که دارای منبت کاری و طراحی بسیار پرکار و زیبا بودند وارد شدند و اما به مرور زمان با توجه به استایل متفاوت و خاصی که این نوع مبلمان داشتند (کلمه استایل یا style یک کلمه انگلیسی است به معنی سبک است ) به مرور با تغییر تلفظ استایل به استیل تبدیل شد. این گونه شد که ما با دو کلمه
 مبل سلطنتی و مبل استیل مواجه می‌شویم و اغلب و عامه مردم گمان می‌کنند این دو مبل با هم متفاوت هستند.

 

قیمت مبل استیل

نام محصول قیمت
مبل استیل کلاسیک عروس 10,000,000تومان
مبل استیل لوکس پالرمو 12,000,000تومان
مبل استیل کلاسیک دیانا 12,500,000تومان
مبل استیل سلطنتی پولاریس 14,000,000تومان
مبل سلطنتی آدرین 15,000,000تومان 
مبل استیل سلطنتی روناک  15,500,000تومان
مبل استیل سلطنتی ونوس  17,000,000تومان        
مبل چستر فیلد  27,000,000تومان

 

نکات مهمی که قیمت مبل استیل را تحت تاثیر قرار میدهند:

 • اندازه‌گیری فضای مورد استفاده برای مبلمان

یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید مبل استیل  رعایت کنید اندازه‌گیری فضای مورد نظر برای محل قرارگیری مبل است. هر چقدر این مبلمان زیبا و چشمگیر باشند اما اگر محل قرارگیری ان ها مناسب نباشد و کوچک باشد، سبب می‌شود که فضایی دل زده و تنگ را برایتان ایجاد کند. به همین منظور باید مکانی که قرار است مبلمان مورد نظر در ان قرار بگیرد را اندازه‌گیری کنید و همچنین باید تمام ابعاد خود مبل را نیز اندازه‌گیری کنید و تعداد ان ها را هم مورد بررسی قرار دهید و مشاهده کنید که آیا این تعداد مبلمان و اندازه آن‌ها برای محلی که برای ان در نظر گرفته‌اید مناسب است یا نه؟زیرا مبلمان استیل به دلیل داشتن تاج‌ها و دسته‌های بزرگ ممکن است در رفت و امد شما مشکل ایجاد کند.

 • مبلمان در کجا استفاده می‌شوند؟

به طور معمول از مبلمان استیل به خاطر داشتن ظاهر لوکس ان، برای اجرای مراسم رسمی و میهمانی‌ها استفاده می‌شود. ولی برخی از مردم به دلیل علاقه‌مندی زیاد به مبلمان استیل و کمبود فضای منزلشان مجبور می‌شوند از مبلمان استیل به عنوان نشیمن روزانه خود استفاده کنند.

 • پارچه مبلمان استیل

یکی از نقاط برجسته‌ای که سبب می‌شود مبلمان استیل به چشم بیایند پارچه‌های استفاده شده برای ان است. فروشندگان مبلمان استیل برای جذب مشتری خود از واژه پارچه نانو بهره می‌گیرند و به مشتریان خود می‌گویند که مایعات در این نوع پارچه‌ها نفوذ نمی‌کند و برای قانع کردن ان ها آب بر روی پارچه مبلمان می‌ریزند و مشتریان هم می‌بینند که حتی یک قطره هم در پارچه نفوذ نمی‌کند و سبب قانع شدن ان ها در امر خرید می‌شود. اما باید بدانید که درست است که این پارچه‌ها ضد آب هستند اما آب برای مدت کوتاهی روی پارچه باقی می‌ماند و در صورتی که مدت زیادی روی پارچه باقی بماند به داخل پارچه نفوذ خواهد کرد.

ضد آب بودن فقط یکی از ویژگی‌های این پارچه هاست. از ویژگی‌های دیگر این مبلمان می‌توان به ضد لکه، ضد چروک، استحکام بیشتر، ضد بو و باکتری ، دوام رنگ و ... اشاره کرد.

 • انتخاب نوع پارچه و مطابقت آن با دیگر وسایل

یکی دیگر از مواردی که در بالا یا پایین بودن قیمت مبل استیل جدید مورد توجه قرار گیرد انتخاب پارچه باکیفیت و مرغوب است. برای همین شما به غیر از آنکه باید به کیفیت پارچه اهمیت دهید باید پارچه‌ای را انتخاب کنید که دارای زیبایی باشد به همین منظور پارچه‌ای شما باید با رنگ مبل، رنگ دیگر وسایل تزئینی مبل، رنگ دیوار، رنگ فرش و در حالت کلی با تم کلی منزل شما همخوانی داشته باشد که در صورت رعایت این امر زیبایی دکوراسیون شما چندین برابر خواهد شد.

 • هماهنگی رنگ پارچه و مبل با رنگ دیوار

ست کردن رنگ مبل با رنگ دیوار خیلی مهم است و شما برای ان که دکوراسیونی منحصر به فرد داشته باشید باید این مورد را رعایت کنید به همین منظور به شما توصیه می‌کنم که اگر رنگ دیوار منازلتان رنگ‌های خنک مانند صورتی و سبز است، مبلمانی با رنگ روشن انتخاب کنید اما اگر رنگ‌های دیوار منازلتان رنگ‌های خاموش مانند بژ، سفید و خاکستری است، مبلمانی با رنگ تیره انتخاب کنید.

 • هماهنگی رنگ پارچه و میزان فضا

اگر برای چیدمان مبلمان استیل فضای بزرگی را در اختیار دارید انتخاب رنگ‌های شکلاتی، قهوه‌ای و خاکستری برای مبلمان استیل انتخاب مناسبی است و اگر فضایی که شما برای محل قرارگیری مبلمان استیل در نظر گرفته‌اید کوچک است از رنگ‌های کرم، سفید و دارچینی استفاده کنید تا فضای کوچک شما را بزرگتر نمایش دهد.

 • انتخاب پارچه مناسب مبل در استفاده از فضا

به طور معمول از پارچه‌های مشبک و گل‌دار برای مبلمان استیل استفاده می‌شود زیرا باعث می‌شود که فضایی منحصر به فردی را ایجاد کند. اما اگر به جای آنکه از مبل‌های استیل در فضای بزرگ استفاده کنید ،قرار شد به علت کمبود جا در خانه‌های امروزی، در فضای کوچک استفاده کنید بهتر است از پارچه‌های ساده و یا پارچه‌های مخملی و پرز دار استفاده کنید.

قیمت مبل استیل - رنگ مبل

 • تاثیر کیفیت پارچه بر قیمت مبل استیل

یکی دیگر از مواردی که بر قیمت مبل استیل تاثیر میگذارد کیفیت پارچه است. اکثر مردم به جای آنکه کیفیت پارچه برایشان مهم باشد ظاهر پارچه برایشان در اولویت قرار دارد و این عادت سبب می‌شود پس از مدتی که از خرید مبل بگذرد پارچه ظاهر زیبای خود را به دلیل کیفت پایین و نامرغوب بودن از دست بدهد و سبب دل سرد شدن شما از خریدتان شود پس برای خرید پارچه‌ای مرغوب موارد زیر را رعایت کنید تا از خریدتان هرگز دل سرد نشوید.

 • محل دوخت پارچه را بررسی کنید

 اگر از پارچه‌های پرزدار و مخمل در مبلمان استیل شما استفاده شده برای آنکه کیفیت ان را بسنجید کافی است که دستی روی پارچه آن بکشید اگر سریع و بدون تأخیر به حالت اولیه برگردد نشان از با کیفیت بودن پارچه استفاده شده است و اگر با تأخیر به حالت اولیه برگشت نشان از بی‌کیفیت بودن ان است.

 همچنین باید به تراکم پارچه استفاده شده در مبلمان استیل توجه کنید. اغلب پارچه‌های سنگین‌تر و با تراکم بیشتر از پارچه‌هایی که سبک‌تر و کم تراکم هستند بهتر است و در نتیجه کیفیت پارچه آن بالا خواهد بود. پارچه‌های کم تراکم در اثر نشستن‌های مکرر زیبایی خود را از دست می‌دهند.

 • انتخاب چوب مناسب

قسمت زیادی از این مبلمان را چوب تشکیل می‌دهد به همین منظور استفاده از چوبی مرغوب و باکیفیت در مبلمان استیل بسیار بیشتر از سایر مبلمان دیگر در اولویت و اهمیت قرار دارد. زیرا مبلمان استیلی که از چوب باکیفیت و مرغوب استفاده نمی‌کنند برای مدت زمان زیادی دوام نمی‌آورند. برای ساخت کلاف مبلمان استیل از چوب‌های زیادی مانند توسکا، ممرز،چنار،افرا،گردو و راش استفاده می‌کنند که بهترین نوع ان ها چوب راش و گردو است.
در حال حاضر در ایران استفاده از کلاف چوبی به همراه رزین بسیار زیاد شده است. استفاده از چوب و رزین باعث میشود قیمت مبل استیل بسیار کمتر شود و همچنین وزن مبلمان بسیار بیشتر خواهد شد. اما نتیجه استفاده و ترکیب چوب و رزین باعث کاهش
 
قیمت مبل  و آماده شدن سریع آن می‌گردد.

قطعاً نمی‌توان از هنر دست و منبت‌کاری روی چوب و چشم نوازی آن گذر کرد و ارزش آن را نادیده گرفت. البته این نوع مبلمان استیل از قیمت بالایی برخوردار است .


اگر از ایراداتی که چوب و رزین نسبت به کلاف یکپارچه چوب دارد بگذریم ، باید یادآور شوم که هوشیار باشید. متأسفانه برخی از تولیدکنندگان و یا نمایشگاه داران مبلمان واقعیت را به خریدار نمی‌گویند و بسیاری از خریداران مبل استیل با دیدن ظاهر زیبا و چشم نواز مبل اقدام به خرید مبل می‌کنند و شاید تا آخر عمرشان هم متوجه نشوند که مبل چوب و رزین خریده‌اند نه مبل تمام چوب!

 • تاثیر نوع فوم بر قیمت مبل استیل

از دیگر مواردی که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد فوم‌های به کار رفته در مبلمان استیل است بهتر است فوم به کار برده شده در ساخت مبلمان شما فوم سرد باشد زیرا فوم سرد حالت ارتجاعی دارد و پس از برخاستن از روی مبل سریعاً به حالت اولیه برمی‌گردد در صورتی که اگر فوم به کار برده شده فوم گرم باشد پس از برخاستن از روی ان کمی با تأخیر به حالت اولیه برمی‌گردد و پس از استفاده کوتاه مدت قابلیت خود را از دست می‌دهد.

 • رنگ‌ و ورق‌کاری مبلمان استیل یا سلطنتی

در سال‌های نه چندان دور برای رنگ آمیزی مبلمان فقط از رنگ‌های قهوه‌ای که بسیار رایج و باب سلیقه مردم بود استفاده می‌کردند. اما با گذشت زمان و تنوع سلیقه‌های متقاضیان مبلمان استیل، طیف بیشتری از رنگ‌ها برای رنگ آمیزی مبلمان استیل استفاده می‌شود و این موضوع سبب شده که متقاضیان مبلمان استیل به صورت آزادانه بتوانند مبلمان استیل با هر رنگی که می‌خواهند را انتخاب کنند. به طور معمول رنگ آمیزی مبلمان با استفاده از دو تکنیک رنگ‌های پلی استر و ورق کاری صورت می‌گیرد.
رنگ‌های‌ پلی استر در مقابل عوامل اعم از حرارت، رطوبت، چربی، جوهر و ... مقاومت بسیار خوبی دارند.

ورق کاری

در برخی موارد از ورق طلا و یا ورق نقره برای روکش چوب مبل استفاده می‌شود که باعث افزایش قیمت چشم گیر مبل می‌گردد. البته هنوز هم هستند کسانی که دنبال مبلمان گران‌قیمت و لوکس می‌گردند.ورق طلا یا ورق نقره و مس لایه‌های بسیار نازکی از این فلزات هستند که برای ایجاد نمای فلزی روی انواع مبل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنر پوشش دادن وسایل با لایه‌ی نازکی از فلزات که از روش‌های ساده آبکاری به شمار می‌رود سابقه‌ای دیرینه دارد که از آن برای پوشش دادن گچ بری ها، مجسمه‌ها، سطوحی دیوار و سقف، ظروف و ... استفاده می کرده‌اند.ورق طلا را می‌توان بر روی انواع بدنه مبلمان استفاده کرد و برای این کار از چسب مخصوص ورق طلا استفاده می‌شود. ورق طلا تغییر رنگ نداده و اکسید نمی‌شود.این ورق‌ها در انواع ساده و طرح دار هفت رنگ موجود می‌باشند.ضخامت ورق طلاها در حد میکرون بوده و با دست قابل شمارش نیستند .

قیمت مبل استیل - ورق کاری مبل

قیمت مبلمان استیل یا سلطنتی

هر چه که نوع چوب به کار برده شده در ساخت کلاف مبل با کیفیت و مرغوب تر باشد و همچنین هر چه میزان منبتی کاری مبلمان بیشتر و عمق و تورفتگی و برجستگی‌های آن به چشم شما به وضوح دیده شود قیمت آن مبل بالاتر خواهد بود.

منبت کاری با دست یا با دستگاه

استقبال از هنر دستی منبت چوب بسیار کاهش یافته است و یکی از علل آن زمان بر بودن و قیمت بسیار بالای این کارهاست. منبت کاری دستی به راحتی قابل تشخیص است و هر چقدر هم که یک استاد کار ماهر عهده دار انجام منبت روی ان باشد باز هم گوشه‌هایی از کار برآمدگی و نامتقارن بودن‌های خیلی ریز وجود خواهد داشت. جای ابزارها کمی نامنظم تر هستند و به سادگی قابل تشخیص است.


منبت کاری که با دستگاه‌های سی ان سی مخصوص منبت کاری صورت می‌گیرد حرکت منظم و برش های یکنواختی روی چوب برجا می‌گذارد با کمی دقت قرینه بودن و یکسان بودن تمامی نقوش روی همه مبل‌ها را خواهید دید. همه گل‌ها و طرح‌های مبل یکنواخت و مشابه است. از دستگاه CNC برای تولید قطعات منبت شده برای تاج و دسته و حتی پایه مبلمان، بوفه و ساخت سایر قطعات با صرف هزینه و زمان کمتر و ظرافت بیشتر نسبت به روش سنتی به کار می‌رود.
با نتیجه گیری از این مطالب می‌فهمیم که منبت کاری انجام شده با دستگاه هم صرفه اقتصادی دارد و هم در زمان صرفه جویی می‌شود.

گارانتی مبل استیل و تاثیر ان بر قیمت مبل

اکثر فروشندگان مبلمان استیل برای جلب اعتماد و هم چنین رضایت مشتری عنوان می‌کنند که محصول ان ها دارای ضمانت نامه است و برای این کار حتی مبلغ بیشتری را هم از مشتری می‌گیرند در صورتی که همه‌ی این وعده‌ها، واهی هستند و پس از فروش محصول ان قدر تبصره‌های موجود در ضمانت نامه ،زیاد است که عملاً مشتری از احقاق حق خود صرف نظر می‌کند. از این رو به شما توصیه می‌کنم که یا مبلمان استیل با کیفیت و مرغوبی را بخرید که دیگر نیازی به ضمانت نامه نداشته باشد یا این که ان مکانی که شما از آن جا خرید می‌کنید آن‌قدر معتبر باشد که بتوان به ضمانت ان اعتماد کرد.

قیمت مبل استیل - گارانتی مبل

 

قبل از انتخاب مبل لازم است به چند سؤال پاسخ بدهيد:

1- مبل را براي اتاق نشيمن مي‌خواهيد يا اتاق پذيرايي؟
2- بين سه معيار زيبايي، راحتي و كم حجم بودن، كدام يك اولويت بيشتري دارند؟
3- چه قدر براي خريد يك دست مبل مي‌خواهيد هزينه كنيد؟
اگر منزل شما وسيع است و سالن پذيرايي از اتاق نشيمن جداست و هر دو اتاق فضاي بسيار خوبي براي چينش مبل دارد و شما نيز مشكل مالي نداريد، كار چندان سختي در پيش رو نداريد. كافي است يك دست مبل استيل براي پذيرايي و يك دست مبل راحتي براي اتاق نشيمن خريداري كنيد و خلاص. اما در شرايطي كه اغلب خانواده‌ها به دليل قيمت بالاي ملك و مسكن در آپارتمان‌هاي نسبتاً كوچك و نقلي زندگي مي‌كنند، مديريت فضاي داخل آپارتمان و انتخاب صحيح نوع مبل بسيار اهميت پيدا مي‌كند.

قیمت مبل استیل - مبل مناسب

معيار نخست – سليقه و سبك زندگي
يكي از مهم‌ترين معيارها در انتخاب مبل، سليقه‌ي شخصي شماست. به عنوان مثال برخي افراد علاقه‌ي خاصي به مبل‌هاي استيل دارند و علي رغم قيمت بالا و راحتي كمتر، آن را به مبل راحتي ترجيح مي‌دهند. از آن جهت كه مبل بخشي از اثاث و مبلمان (Furniture) داخل خانه شماست و مدام چشم شما به آن مي‌افتد و مرتباً از آن استفاده مي‌كنيد، خيلي مهم است كه از ديدن و كاربري آن لذت ببريد. لذا به سليقه و انتخاب خودتان اولويت بالايي اختصاص دهيد.

مسأله‌ي بعدي سبك زندگي شماست. بعضي افراد بسيار اهل مهماني رفتن و مهماني دادن هستند و برخي ديگر خير. بايد ببينيد در طول سال از اين مبل‌ها بيشتر قرار است خودتان استفاده كنيد يا ميهمانان. اگر خيلي مهمان به منزل شما رفت و آمد نمي‌كند و تعصب خاصي روي مبل استيل نداريد، مبل راحتي براي شما مناسب‌تر است.

معيار دوم – قیمت مبل استیل
قيمت مبل‌هاي استيل به طور ميانگين از مبل‌هاي راحتي بيشتر است. كنده كاري و منبت‌كاري روي چوب و اين كه روي هر چوبي چنين امري ميسر نيست، قيمت مبل‌هاي استيل را بالا برده است. 

معيار سوم – فضا
يكي از نكات بسيار مهم در انتخاب مبل، فضاي لازم براي تردد بين مبل‌هاست. حتماً اتاق يا سالني كه قرار است مبل‌ها در آن چيده شود را متر كنيد و طول و عرض تقريبي مبل‌هايي كه قصد خريداري آن را داريد از فروشنده سوال كنيد تا بعداً با مشكل كمبود فضا يا چيدمان مبل‌ها مواجه نشويد. اگر ميز ناهارخوري نداريد و سبك زندگي شما به گونه‌اي است كه شام و ناهار را دور سفره و بر روي زمين ميل مي‌كنيد، حتماً به فضايي كه براي چنين امري مي‌بايست آزاد باشد توجه كنيد.

معيار چهارم – یا زیبایی مبل بر قیمت مبل استیل تاثیر دارد ؟
برخي افراد در خريد مبل اين گونه تصميم مي‌گيرند كه مبل راحتي نسبتاً ارزان مي‌خرند ولي هر چند سال يك بار آن را عوض مي‌كنند. سناريوي ديگر اين است كه مبل بادوام‌تر مي‌خرند و بعضاً رويه‌ي آن را عوض مي‌كنند. انتخاب هر كدام از اين سناريوها در قيمت و رويكرد شما به خريد مبل بسيار مؤثر است.

معيار پنجم – طراحي و نشيمن
حتماً در زمان گشت و گذار براي خريد مبل، نشيمن مبل‌ها را امتحان كنيد. يكي از مهم‌ترين معيارهايي كه صرفاً از طريق نشستن بر روي مبل به دست خواهد آمد، ميزان راحتي نشيمن مبل است. برخي مبل‌ها فاقد پشت سري هستند. يعني پشتي مبل كوتاه‌تر از گردن شما طراحي شده است. لذا اگر به عادت روي مبل خواب‌تان مي‌برد يا بدتان نمي‌آيد كه روي مبل چرتي بزنيد، اين مدل طراحي براي شما مناسب نيست. بعضي افراد نيز عادت دارند كه روي كاناپه بخوابند، اگر جزو اين افراد هستيد، حتماً راحتي كاناپه را از اين حيث امتحان كنيد.
به گزارش خبرنگار مهر، هنر منبت از هنرهای ظریف و مشکل است که با کاردکهای مخصوص بر چوب کنده کاری می‌شود و علاوه بر منحصر به فردی، سبک و سیاق خاص خود را دارد.
منبت یکی از صنایع دستی استان همدان است و اگر چه جزو هنرهای بومی این استان محسوب نمی شود اما حدود پنج هزار صنعتگر در این عرصه فعالیت می کنند.
نگاهی به هنر منبت کاری در استان همدان نشان می دهد که 
مبل استیل ملایر سابقه زیادی در شهر ملایر دارد و در استان همدان به دلیل وجود درختان فراوان و مساعد گردو، صنعت منبت کاری در شهرستان های تویسرکان، ملایر رواج دارد و در این مناطق عملیات کنده کاری تنها بر روی سرویس مبلمان کامل و سرویس خواب کامل صورت می گیرد.

 

از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب را تا انتها خواندید صمیمانه متشکریم، امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب شما عزیزان را راهنمایی کنیم. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید تا بتوانیم در ادامه راه از آنها بهره بگیریم. از اینکه لطف می کنید و این مطلب را به اشتراک می گذارید بی نهایت سپاس گذاریم.حسین حسینی حسین حسینی

مدیر اسبق سئو و تولید محتوا وبسایت بازار مبل ملایربرای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

هنوز نظری ثبت نشده است !