قیمت مبل و عوامل تاثیرگذار بر روی آن

قیمت مبل و عوامل تاثیرگذار بر روی آن

اگر دکوراسیون منزلتان برایتان تکراری شده است و قصد دارید آن را تغییر دهید خرید مبل می تواند سهم عظیمی را در شیک شدن دکوراسیون منزل شما ایفا کند و برای این منظور آگاهی از قیمت مبل مهم است، بلاشک می توان گفت که مبلمان بار اصلی دکوراسیون منزل را به دوش می کشند.

افرادی که از هوش بالایی برخوردارند قبل از خرید هر نوع مبلمانی ابتدا با گشت و گذار در بازار مبل ها و فروشگاه های اینترنتی به دنبال جمع آوری اطلاعاتی راجع به قیمت های انواع مبلمان موجود در بازار می گردند تا بدانند که چه هزینه ای را باید صرف خرید مبل کنند و از همه مهم تر این که بدانند کدام یکی از این بازار مبل ها و فروشگاه های اینترنتی برای اجناس خود قیمت منصفانه تری را ارائه دادند اما شاید با تفاوت قیمت های بسیاری مواجه شوند که باعث شود در هنگام خرید مبل با دو دلی مواجه شوند.

به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا به شما بگوییم که چه عواملی سبب فراز و فرود قیمت مبل می شود تا شما بتوانید با داشتن اطلاعاتی جامع راجع به مبلمان بتوانید مبلمانی را که از کیفیت و دوام بالا و هم چنین از قیمت مناسبی برخوردار هستند را خریداری کنید.

اگر بخواهیم سبک هایی که در دکوراسیون داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرند را تقسیم بندی کنیم با سه سبک مدرن، سلطنتی و کلاسیک روبرو می شویم که هر کدام نیازمند مبلمان مخصوص به خود هستند. استفاده هر یک از این سبک ها در منازل سبب ایجاد تفاوت می شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

قیکت مبل

 1. قیمت مبل راحتی

شما برای ان که در منزلتان از سبک مدرن بهره بگیرید باید از مبلمان راحتی در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. مبل راحتی یکی از پر طرفدار ترین و هم چنین محبوب ترین مبلمان موجود در بازار کشور می شود زیرا همه ی اقشار کشور با هر درامد و بودجه ای می توانند به خرید ان بپردازند و از آن در دکوراسیون داخلی منازل خود بهره بگیرند. قیمت مبل راحتی نسبت به قیمت سایر انواع مبلمان دیگر از قیمت کمتری برخوردار می باشد زیرا در ساخت ان همانند مبلمان سلطنتی و کلاسیک از چوب زیاد و هم چنین نقش و نگار ها استفاده نشده است و این دسته از مبلمان فاقد هر گونه منبت کاری می باشد. هم چنین تنوع مبلمان راحتی نسبت به سایر انواع مبلمان بیشتر می باشد و این دلیل باعث محبوبیت ان در بین مردم شده است.

مبل راحتی خود به دو دسته تقسیم می شوند مبلمانی که کاملاً راحت می باشند و مبلمانی که نیمه راحت می باشند. از مبلمان راحتی کاملاً راحت برای نشیمنگاه روزانه استفاده می شود و از مبلمان راحتی نیمه راحت برای پذیرایی استفاده می شود و به نسبت مبلمان راحتی کاملاً راحت، رسمی تر می باشند.

قیمت انواع مبل

 1. قیمت مبل سلطنتی

شما برای ان که در منزلتان از سبک سلطنتی بهره بگیرید باید از مبلمان سلطنتی در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. مبلمان سلطنتی باعث ایجاد یک فضای لوکس و تجملاتی در منازل می شود و کمی فضا را رسمی تر می کند. این دسته از مبلمان به خاطر ان که از چوب بیشتری برای ساخت تاج و دسته ی آن استفاده می شود باعث می شود که قیمت مبلمان سلطنتی از قیمت سایر انواع مبلمان دیگر بیشتر باشد. هنر منبت کاری انجام گرفته روی مبلمان سلطنتی از مبلمان کلاسیک بیشتر می باشد و بالطبع قیمت ان نیز از مبلمان کلاسیک بیشتر است.

قیمت انواع مبل

 1. قیمت مبل کلاسیک

شما برای ان که در منزلتان از سبک کلاسیک بهره بگیرید باید از مبلمان کلاسیک در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. مبل کلاسیک به دلیل ان که به نسبت مبل سلطنتی از چوب استفاده نمی کنند بنابراین قیمت مبلمان کلاسیک ما بین مبل سلطنتی و مبل راحتی می باشد. در مبلمان کلاسیک از هنر منبت کاری کمتری استفاده شده است.

در ادامه دلایل اصلی را که باعث تفاوت قیمت در بین بازار مبل ها و فروشگاه های اینترنتی می شود را برای شما بازگو می کنیم .

قیمت مبل ملایر

 • نوع چوب استفاده شده در ساخت مبل

از چوب های متفاوتی در ساخت مبلمان استفاده می شود که از پر مصرف ترین و محبوب ترین آن ها می توان به چوب راش، چوب روسی، چوب گردو، چوب افرا، چوب چنار و ... اشاره کرد. درصد بیشتری از قیمت مبلمان به خاطر نوع چوب مورد استفاده شده در ان ها می باشد به این صورت که اگر نوع چوب استفاده شده بسیار مرغوب باشد سبب گرانی مبلمان می شود.

 • درجه کیفیت نوع چوب استفاده شده در ساخت مبل

هر چقدر که کیفیت یک چوب بیشتر باشد بالطبع قیمت ان نیز بیشتر خواهد شد. از خرید مبلمانی با درجه کیفیت دو و سه به شدت پرهیز کنید حتی اگر ارزان تر باشد.

 • استفاده از پلی استر رزین به جای چوب

برخی از فروشندگان مبلمان به جای ان که از چوب در ساخت مبل استفاده کنند از پلی استر رزین برای ساخت مبلمان استفاده می کنند که با این کار تولید آسان تر و هزینه صرف شده کمتر خواهد شد و بالطبع قیمت مبل نیز ارزان تر خواهد شد؛ اما لازم است که به شما بگویم از خرید این چنین مبلمانی که از پلی استر رزین ساخته شده است به شدت پرهیز کنید زیرا این مبلمان فقط جنبه دکوری دارند و نه کاربردی.

قیمت مبل جدید

 • جنس پارچه استفاده شده برای رویه مبلمان

بی شک می توان گفت که پارچه مبلمان است که می تواند سبب به چشم آمدن مبلمان شود. هر چقدر که پارچه ی شما از زیبایی و کیفیت بالایی برخوردار باشد سبب به چشم آمدن ان می شود. از پارچه های متفاوتی در ساخت مبلمان استفاده می شود که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • مبلمان با رویه چرم
 • مبلمان با رویه جیر و مخمل
 • مبلمان با رویه ساتن
 • مبلمان با رویه گلیم و جاجیم

انتخاب هر یک از این رویه ها وابسته به تم اصلی دکوراسیون منزلتان و هم چنین سلیقه شما می باشد.

 • تفاوت هزینه منبت کاری با استفاده از دستگاه cnc و کار دست

همان طور که می دانید پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا دستگاه ها جای نیرو های انسانی را پر کنند و با پیشرفت این روند به جایی خواهیم رسید که دیگر ربات ها کار های آدم ها را انجام دهند و دیگر نیازی به آن ها نباشد.

صنعت ساخت مبلمان هم از جمله شغل هایی می باشد که با ورود دستگاه جای انسان ها کمتر شده است. امروزه کارگاه های تولیدی مبلمان برای ان که سریع تر، بدون خطا و با هزینه ای پایین مبلمان را به دست مشتری برسانند از دستگاه های cnc برای هنر منبت کاری استفاده می کنند.

امروزه دستگاه های cnc روزی خیلی از منبت کاران از جمله استاد کاران خبره را بریده است و به نوعی باعث شده است که ان ها نتوانند برای خود کسب درامد کنند.

قیمت مبلمانی که با استفاده از دستگاه های cnc ساخته می شوند از مبلمانی که با استفاده از کار دست نیرو های انسانی ساخته می شود، ارزان تر می باشد.

قیمت مبل شیک

 • استفاده از فوم و اسفنج

دقت کنید که مبلمانی که شما خریداری می کنید از فوم سرد در ساخت ان استفاده شده باشد زیرا فوم های سرد خاصیت ارتجاعی دارند و پس از نشست و برخاست سریع به حالت اولیه خود بر می گردد در صورتی که مبلمانی که از فوم های گرم در ساخت ان استفاده کرده اند پس از نشست و برخاست کمی با تأخیر به حالت اولیه خود بر می گردد و پس از مدت زمان کوتاهی استفاده، قابلیت خود را از دست می دهند.

قیمت مبلمانی که با استفاده از فوم سرد ساخته شده اند از مبلمانی که با استفاده از فوم های گرم ساخته شده اند، بیشتر می باشد.

اگر به جای فوم از اسفنج در ساخت مبلمان شما استفاده کرده اند بهتر است از اسفنج های 30 یا 35 کیلو گرمی استفاده شود زیرا هم قابلیت شستشو دارند و هم در برابر فشار وزن مقاوم هستند و انسجام خود را از دست نمی دهند.

 • رنگ و ورق کاری

مبلمان سلطنتی و کلاسیک را با استفاده از دو روش رنگ های پلی استری و ورق کاری رنگ آمیزی می کنند. قیمت مبلمانی که با استفاده از ورق کاری به نوعی رنگ آمیزی شده اند از مبلمانی که با استفاده از رنگ های پلی استری رنگ آمیزی شده اند، بیشتر می باشد.

قیمت مبل ارزان

 • مرکز خرید

یکی از مواردی که به جرئت می توانم بگویم که تأثیر بسزایی در قیمت مبلمان دارد حتی به گونه ای که از نوع چوب استفاده شده در ساخت مبل نیز تأثیر بیشتری در تعیین قیمت مبلمان دارد، مرکز خریدی است که شما مبلمانتان را از آن جا خریداری می کنید. همان طور که اطلاع دارید مهد و خاستگاه مبلمان کشور، شهرستان ملایر می باشد که توانسته رکورد تولید بیش از 70 درصد تولید مبلمان کشور را به نام خود ثبت کند. به جرئت می توان گفت که هیچ مکانی در کشور وجود ندارد که مبلمان خود را منصفانه تر از بازار مبل ملایر به فروش برساند. برخی از فروشندگان مبل در اقصی نقاط کشور مبلمان ملایر را به صورت کلاف خام تهیه کرده و با کشیدن روکش بر روی ان، با برند تولیدی خود در بازار به فروش می رسانند. لازم است که بگویم این فروشندگان این مبلمان را با دو الی سه برابر قیمت ان که در شهرستان ملایر به فروش می رسد، به فروش می رسانند.

 • مبلمان وارداتی یا مبلمان داخلی

کشور ایران به حدی در صنعت تولید مبلمان خودکفا شده است که توانسته است به رقابت با غول های تولید مبلمان در جهان بپردازد. با توجه به اوضاع نابسامان ارز کنونی خرید مبلمان وارداتی هزینه بیشتری را می طلبد در صورتی که شما می توانید همان مبلمان را با قیمت خیلی منصفانه تر حتی با کیفیتی بهتر از آن، این مبلمان را خریداری کنید و با این کار به اقتصاد و تولید داخلی کشور نیز کمک کنید.

لازم است که به شما بگویم برخی از فروشندگان مبل، مبلمانی را که ساخت داخل هستند را به جای مبلمان وارداتی به مردم می فروشند و با این کار هزینه بیشتری را از آن ها می گیرند.

تمامی مواردی را که باعث فراز و فرود قیمت مبلمان می شود را در این مطلب برای شما بازگو کردیم، امیدواریم با بهره گیری از این مطلب بتوانید مبلمانی مطلوب را خریداری کنید.

از اینکه وقت گذاشتید و این مطلب را تا انتها خواندید صمیمانه متشکریم، امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب شما عزیزان را راهنمایی کنیم. لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید تا بتوانیم در ادامه راه از آنها بهره بگیریم. از اینکه لطف می کنید و این مطلب را به اشتراک می گذارید بی نهایت سپاس گذاریم.حسین حسینی حسین حسینی

مدیر اسبق سئو و تولید محتوا وبسایت بازار مبل ملایربرای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.

هنوز نظری ثبت نشده است !