راه اندازی نمایشگاه بین المللی مبل و منبت در ملایر

مدیر سایت
پورتال فرمانداری ملایر
267
1398/05/15
مبل ملایر

به گزارش روابط عمومي فرمانداري قدرت اله ولدي، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير در ديدار با محسن افروخته، مدير صندوق کارآفريني اميد استان همدان بيان داشت: حوزه پرداخت تسهيلات در صندوق کارآفريني اميد گسترده است و تسهيلات مناسبي هم تاکنون ارائه داده است.

وي بيان داشت: دولت چند سالي است که تسهيلات روستايي مناسبي را براي ايجاد اشتغال به درخواست‌کننده‌ها داده است که توانسته براي ايجاد اشتغال مثمر ثمر باشد.

وي تأکيد کرد: بايد تلاش کنيم تا جلوي مهاجرت از روستاها به شهر گرفته شود و يکي از راه‌هاي اين کار ايجاد اشتغال در روستاها است.

فرماندار ويژه شهرستان ملاير عنوان داشت: در روستاهاي شهرستان بانوان توانمندي وجود دارد که توانسته‌اند در روستاي خودشان ايجاد اشتغال نمايند.

وي با اشاره به  پيگيري ثبت جهاني منبت ملاير تصريح کرد: نمايشگاه بين‌المللي مبل و منبت را با همکاري دستگاه‌هاي ذي‌ربط ازجمله صندوق کارآفريني اميد در ملاير راه‌اندازي خواهيم نمود.

وي ادامه داد: يکي از اهداف راه‌اندازي اين نمايشگاه ايجاد محيطي در دسترس با تمام امکانات براي همشهريان و مردم عزيز ايران در اقصي نقاط کشور که به ملاير سفر مي‌کنند است که بتوانند به‌راحتي مبل موردنياز خود را خريداري نمايند.

وي تصريح کرد: کيفيت ارائه خدمات بسيار مهم است و مبل ملاير از اين حيث جايگاه ويژه و ممتاز در کشور و جهان دارد.

**وي در ديدار با سرمايه‌گذار حوزه فرش نيز بيان داشت: فرش ملاير بِرندهاي معتبري دارد که در دنيا شناخته‌شده است.

نمایشگاه مبل ملایر

ولدي افزود: مردم شهرستان ملاير از گذشته‌هاي دور با بافت فرش توانسته ضمن امرارمعاش اين بِرندها را نسل به نسل انتقال دهند.

وي تصريح کرد: يکي از موارد اشتغال در روستاها مي‌تواند بافت فرش باشد که در برخي از روستاهاي شهرستان انجام مي‌گيرد و ما نيز حمايت‌هاي لازم را خواهيم داشت.

**در ادامه محسن افروخته، مدير صندوق کارآفريني اميد بيان داشت: حدود 95 درصد تسهيلات اين صندوق صرف اشتغال به‌ويژه اشتغال روستايي مي‌شود.

وي عنوان کرد: صندوق کارآفريني اميد سه شعار محوري را مدنظر دارد، روستاي بدون بيکار، هر روستا يک محصول و صندوق‌هاي خُرد محلي متشکل از زنان توانمند در روستا که در اين زمينه‌ها حمايت‌هاي لازم را دارد.

وي عنوان کرد: ملاير مرکز و خريد مبل و منبت کشور و به‌ويژه در غرب کشور است و تسهيلات لازم را براي ايجاد نمايشگاه را به افراد در شهرک صنعتي حاجي‌آباد داده‌ايم.

وي عنوان داشت: مبلغ 10 ميليارد تومان اعتبار براي خريد مبل در ملاير توسط صندوق در نظر گرفته‌شده است.

افروخته ادامه داد: اين وام با سقف 15 ميليون تومان و نرخ سود 4 درصد براي ملايري‌ها و هرکسي که از ملاير مبل خريد کند داده خواهد شد.

وي تأکيد کرد: پرداخت وام از ابتداي جشنواره تا پايان سال جاري ادامه خواهد داشت تا مردم بتوانند از تسهيلات استفاده نمايند.

منبع :http://www.malayer-hm.ir