مبل ملایر در مسیر جهانی شدن

مدیر سایت
312
1398/05/10
مبل ملایر

 مبل ملایر طی چند سال اخیر و با تلاش منبت کاران خود توانسته است که در صنعت مبل و منبت کشور حرف اول را بزند بدین صورت که دیگر بازار مبل ملایر یک کلمه ای آشنا برای همگان است؛ زیرا همگان می دانند که شهری به نام ملایر وجود دارد که توانسته است نه تنها بازار داخلی را در دست بگیرد بلکه توانسته است بازار های خارجی را نیز مسحور و مجذوب خود نماید.

این توفیق با فضل خدا و توام با تلاش شبانه روزی منبت کاران ملایری در فروردین ماه سال 1396 نصیب این شهر شد که با استقبال مردمی بی نظیری روبرو بود. این رخداد عظیم جنبه های مهم زیادی را در برداشت که اولین و مهم ترین آن این بود که مردم ملایر به همگان اثبات کردند که اگر بخواهند می توانند با تلاش و کوشش خود بر همگان فائق آیند؛ زیرا همان طور که اطلاع دارید پیش از این مهم ترین بازار مبل در ایران با نام بازار مبل یافت آباد قلمداد می شد که در شهر تهران واقع می باشد ولی اکنون دیگر این چنین نیست زیرا اکنون مبل ملایر است که حرف اول و آخر را در کشور می زند.

مبل ملایر

حدود 85 هزار دست از انواع مبلمان در کشور تولید می شود که سهم ملایر از این تولیدی ها حدود 65 درصد می باشد که سهم عظیمی را از کل تولیدی ها انواع مبلمان کشور را شامل می شود و از این حیث می توان ملایر را بزرگ ترین قطب تولید کننده انواع مبلمان در کشور نام برد. از دیگر جنبه های مهم این رخداد می توان به اشتغال زایی بالغ بر 25 هزار نفر اشاره کرد که با وضعیت کار در این روز ها و همچنین اوضاع نابسامان اقتصادی کنونی می توان ان را یکی از شیرین ترین و مهم ترین اتفاق ها قلمداد کرد.

همچنین این رخداد توانست سرمایه گذاران بسیاری را مجذوب خود کند تا در صنعت مبل و منبت ملایر سرمایه گذاری کنند زیرا این صنعت به دلیل آنکه مرکزیت تولید ان در ملایر است و همچنین بازار فروش ان در ملایر است و بدون هیچ واسطه ای انواع مبلمان در ان به فروش می رسد بنابراین مبل ملایر از قیمت مناسب تری نسبت به اقصی نقاط دیگر کشور بهره مند می باشد. مالکیت ملایر بر سهم عظیمی از انواع مبلمان کشور سبب شده است تا همراه با نام ان مبل پسوند ملایر نیز در ادامه آن قرار بگیرد.

اگر شما برای خرید مبل ملایر به این شهر سفر کنید می توانید در این شهر از انواع مبلمان ملایر از جمله مبل استیل ملایر، مبل اداری ملایر، مبل راحتی ملایر، مبل کلاسیک ملایر، مبل سلطنتی ملایر و ... دیدن فرمایید. ملایر فقط به تولید مبل مختص نمی شود بلکه در تولید سایر منسوجات چوبی از جمله انواع سرویس خواب ها مانند سرویس خواب نوزادان، سرویس خواب کودکان، سرویس خواب نوجوانان و سرویس خواب بزرگ سالان و همچنین درآور ها و بوفه ها و ... نیز زبانزد خاص و عام می باشد.

در هر خیابان یا کوچه ای از این شهر عبور کنید محال است یک کارگاه تولید مبل یا یک نمایشگاه فروش مبل را نبینید اما مهم ترین و بزرگ ترین بازار فروش مبل ملایر در خیابان 32 متری واقع شده است بدین صورت که از اول تا آخر این خیابان مملو از نمایشگاه دارانی است که آماده خدمت به تمامی هموطنان خود می باشند و همچنین مهم ترین و بزرگ ترین شهرک صنعتی تخصصی تولیدی مبل ملایر در روستای حاجی آباد ملایر واقع شده است که انواع مبلمان ملایر در ان عرضه می شوند.

مبل ملایر - جشنواره

مبلمان ملایر توانستند که در شرایط ارز کنونی سبب شوند که با صادرات مبل ملایر به خارج از کشور با واردات ارز به کشور همراه شوند که این امر توانسته سهم نه چندان کوچکی را در بهبود اقتصاد کشور به وجود آورد که با حمایت بیش از پیش مسئولین کشوری نسبت به هنر این خطه از مردمان کشور می تواند در آینده ای نزدیک به بزرگ ترین و مهم ترین قطب اقتصادی کشور حتی بالاتر از نفت و گاز تبدیل شود.

هر ساله تقریباً در اواسط فصل تابستان به یمن اینکه ملایر لقب پایتخت مبل و منبت کشور را به خود اختصاص داده است جشنی با نام جشنواره مبل و منبت ملایر در این شهر برپا می شود که در این ایام نمایشگاه داران، فروش ویژه ای را برای تمامی خریداران قائل می شوند بدین صورت که اجناس خود را همراه با تخفیف های ویژه و حتی به صورت قسطی عرضه می نمایند و همچنین در این ایام در این شهرستان علاوه بر فروش ویژه در اقصی نقاط این شهر به جشن و پایکوبی می پردازند و همچنین در ان مسابقاتی را تدارک می نمایند و به برندگان آن جوایز نفیسی اعطا می نمایند.

برای اطلاع رسانی از ایام جشنواره مبل ملایر لازم نیست شما کاری بکنید زیرا از طریق تمامی شبکه های تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران به شما هموطنان عزیز اطلاع رسانی خواهد شد همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت بازار مبل ملایر به نشانی bazaremoblemalayer.com  از ایام این جشنواره مطلع شوید.

اگر قصد سفر به غرب کشور را دارید، ایام جشنواره مبل ملایر بهترین زمانی است که شما هم می توانید سیاحت کنید زیرا ملایر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد و همچنین می توانید به خرید سوغاتی های بی نظیر ان مانند شیره انگور، باسلق، انواع کشمش و... بپردازید که شما می توانید برای مشاهده سوغات و جاذبه های ملایر به قسمت جاذبه ها و سوغات سایت بازار مبل ملایر مراجعه کنید تا اطلاعی جامع قبل از سفر نسبت جاذبه ها و سوغات این شهر به دست بیاورید و هم می توانید مبلمان خود را با مناسب ترین قیمت نسبت به اقصی نقاط کشور و همچنین مرغوب ترین کیفیت خریداری کنید و سفری زیبا توأم با خاطره ای خوش را برای خود و خانواده تان فراهم سازید.