لزوم بهبود زیرساخت های ملایر به عنوان پایتخت مبل و منبت ایران

مدیر سایت
تسنیم نیوز
128
1398/05/14
مبل ملایر

امام جمعه ملایر با بیان اینکه ملایر شهر جهانی انگور و پایتخت مبل و منبت ایران است اما زیرساخت های این منطقه متناسب با عنوان‌های به دست آمده نیست گفت: برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه صنعت مبل و منبت نیازمند حضور صنایع پایه در این شهر هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر  حجت الاسلام محمد باقر برقراری بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته خبرنگار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار به ‌ویژه شهید صارمی، شغل خبرنگاری را شغلی مقدس دانست و اظهار داشت: خبر هر چقدر  تأثیرگذار و انرژی دهنده باشد موجب برتری جایگاه خبرنگار می‌شود.

وی با بیان اینکه در حقیقت بخشی از آیات قرآن، رسالت خبرنگاری را انجام و خبر از آینده می‌دهند ابراز کرد:  آنجا که خداوند می‌فرماید علی‌ رغم میل باطنی مشرکان دین اسلام جهانی خواهد شد و یا  اینکه در آیاتی دیگر می‌فرماید که در آینده کسانی از صالحین هستند که حاکمیت جهان را  در دست خواهند داشت، یک خبر قرآنی است.

امام جمعه ملایر با تأکید بر اینکه خداوند متعال صادق قول‌ترین خبرنگار است، تصریح کرد:  بخشی از آیات الهی خبر آینده را برای ما ترسیم می‌کنند بنابراین خبرنگاران اگر بخواهند به رسالت قرآن عمل کنند باید  با استفاده از این آیات الهی چشم‌انداز و  افق آینده پیشرفت کشور را امروز پیاده کنند.

برقراری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب  افزود: خبرنگاران این ترسیم افق آینده کشور را باید عملیاتی و رسانه‌های کنند.

مبل ملایر

  وی با تأکید بر اینکه  خبرنگاران در بیان اخبار و جریانات باید مراقب آبروی افراد باشند، تصریح کرد: هر اندازه که یک خبر دارای ارزش بالایی باشد با توجه به اینکه  حرمت مؤمن 3 برابر بالاتر از حرمت کعبه است باید مواظب آبروی افراد باشند.

امام‌ جمعه ملایر با بیان اینکه خبرنگار شاهد، بشر و نذیر است که با اطلاعات موثق خود به مردم انگیزه داده و موجب روشنگری می‌شود، ابراز کرد: با توجه به اینکه هم اکنون فصل رونق تولید است ضروری است رسانه‌ها موانع رونق تولید را شناسایی و آنها را جلوی چشم مسئولان قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه امروز ملایر شهر جهانی انگور و پایتخت مبل و منبت ایران است اما زیرساخت های این منطقه متناسب با عنوان‌های به دست آمده نیست بیان کرد: برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه صنعت مبل و منبت  نیازمند حضور صنایع پایه در این شهر هستیم.

  برقراری  با بیان اینکه شهر جهانی شدن انگور نیازمند بانک جهانی برای تبادل مبادلات ، ایجاد مکانهای اسکان و تفریح در خور شأن شهر  جهانی است تصریح کرد:  وجود صنایع تبدیلی در حوزه انگور و  جذب سرمایه گذارانی در این زمینه از ضروریات و نیازهای اساسی ملایر است.

  امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه حضور صنایع پایه چون  پارچه و رنگ در حوزه مبل و منبت و صنایع تبدیلی انگور  برای تبدیل این محصول به  محصولات متنوع از جمله نوشابه و روغن هسته انگور و غیره از نیازهای اساسی شهر  جهانی انگور و پایتخت مبل ایران  بوده  و لازمه تحقق این امر این است که خبرنگاران موانع  رونق تولید را بیان کرده و افق آینده و چشم انداز پیشرفت این منطقه را جلوی چشم مسئولان قرار دهند.

وی از رسانه‌های ، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شهرستان خواست مشکلات و موانع پیشرفت شهرستان را در صفحات اول خود نشان دهند و برای حرکت ملایر در ریل توسعه و پیشرفت این منطقه را با  جاهای دیگر مقایسه کنند  و از مسئولان پاسخ بخواهند.

منبع : تسنیم